Historia marki
Firma Vogel&Noot Polska istnieje na polskim rynku od 2000 roku. Początkowo firma nosiła inną nazwę, ale od początku działalności na rynku maszyn rolniczych była związana z austriackim producentem maszyn rolniczych Vogel&Noot z siedzibą w Wartberg.
Firma Vogel&Noot posiada serię produktów o wysokiej jakości narzędzi niezbędnych w codziennej pracy na roli. Lata doświadczeń oraz badań, wysoka jakość i dbałość o szczegóły to główne ich cechy i zalety. Dzięki nim praca w polu staje się łatwiejsza i zarazem bardziej efektywna.
Podstawowymi elementami nowej generacji pługów firmy Vogel &Noot są materiał i technika. Po wielkich sukcesach wypróbowanej stali Permanit w dotychczasowych pługach jako istotne ulepszenie nadchodzi obecnie Permanit ©.
W parze z nową techniką, oznaczającą dla Państwa większą przewagę.
Dzięki dodaniu węgla elementy konstrukcyjne i zużywalne stały się znacznie twardsze i bardziej długotrwałe. Symbol „C” nie oznacza nic innego niż węgiel, a jest on w swojej najczystszej postaci diamentem, najtwardszym materiałem w przyrodzie. Dzięki niepowtarzalnej metodzie hartowania, np. w przypadku odkładnicy, Vogel &Noot osiąga bardzo wysoką twardość przedniej strony odkładnicy, co oznacza najlepszą odporność na zużywanie się. Tylna strona pozostaje stosunkowo bardziej miękka i tym samym ciągliwa i odporna na uderzenia. Poza istotnym ulepszeniem materiałowym, modele VN ©plus wyposaża się w całkiem nowy mechanizm obrotu. Więcej komfortu, dokładniejsza i szybsza regulacja dbają o lepszą pracę. Nowe ukształtowanie odkładnic oraz lemieszy dba o mniejszy opór, a więc szybszą pracę przy mniejszym zapotrzebowaniu na paliwo. Sumą zalet jest tu też efektywność ekonomiczna.
Certyfikat dotrzymujący tego, co obiecuje
Jasne, że ten „twardy jak stal” argument czyni VN ©plus niepowtarzalnym. Do każdego pługa dołączamy certyfikat – który jest dowodem tych niezwykłych właściwości. Materiał Permanit © został opracowany jako stal wytrzymałościowa specjalnie dla firmy Vogel &Noot i nie jest dlatego dostępny w żadnym innym urządzeniu na świecie. Mniejsze zużycie i dłuższy okres eksploatacji stanowią w sumie o większych korzyściach ekonomicznych, czyli jest dokładnie tym, co najbardziej pomaga współczesnemu rolnikowi.